Detaylı/Hızlı Arama
Giriş Sayfası Yap / Sık Kullanılanlara Ekle
 
Ana Sayfa
 
 
 
 
 
 
Sağlık Ansiklopedisi
 
 
 
 
 
Soru & Cevap Arşivi
 
 
 
 
 
Doktorumuza Sorun
 
 
 
 
 
Tıbbi Dosyalar
 
 
 
 
 
Hesaplayıcılar
 
 
 
 
 
Hastaneler
 
 
 
 
 
 
Nöbetçi Eczane
 
 
 
 
 
 
Kan Merkezleri
 
 
 
 
 
 
Site İçi Arama
 
 
 
 
 
 
İletişim
 
 
 
 
 
 


---------------
 
HEKİMONLİNE-XMLXML servisi için Lütfen Tıklayın


Çok Sık Bayılma

Öncelikle hizmetiniz için teşekkür ederim.. Benim 5-6 aydır bayılma şikayetim var. Ortalama 4-5 günde bir bayılıyorum. Bazen günde 2 defa bazen 10 günde bir. Nöroloji, kadın doğum ve kardiyoloji bölümlerine gittim. Fakat herhangi bir bulguya rastlanmadı. Nörolojiden sonuç alamayınca daha çok kalp hastalıkları üzerine düştük. Özellikle ritim bozukluğuna dayalı bayılmalar olabileceğini düşündüm.

Gerekli ekg, efor gibi testler yaptırdık. Hatta Holter cihazı 24 saat süreyle takıldı. Yine sonuç çıkmadı. Ama Holter takılıyken herhangi bir bayılma belirtisi görülmedi. Bu rahatsızlığı gizlemiş olabilir mi? Doktor bize bu verilerin yüzde 90 doğru olduğunu söyledi. Ayrıca bende zehirli olmayan guatr var. tsh t4 gibi kan değerlerim de normal çıktı.

Kısacası nereye gitsek ne yapsak birşey bulamadık. Ve eşimle birlikte psikolojimiz bozulmaya başladı. Bayılmaya başka neler sebep olabilir? Nereye kime hangi hastaneye hangi bölüme gidelim? İlginizi bekliyorum. Şunu da belirteyim, bayılmadan 1-2 saniye önce başımın dönüyor ve bayıldıktan yaklaşık 1-2 dk sonra kendime geliyorum. Ağzımda kilitlenme köpürme gibi şeyler de olmuyor. Söyleyebileceklerim bunlar. Cevabınızı umutla bekliyorum. Teşekkür ederim.


Sayın hekimonline.com kullanıcısı;

Bayılmanın bir çok sebebi olabilir.Nöroloji bölümünde epileptik nöbet açısından yeterli tetkik yapılıp yapılmadığını yazınızdan anlayamadım.Nöbet düşündüğümüz hastada mutlaka iyi bir nöbet öyküsü alınarak gerekirse kranial BT,MR gibi görüntüleme yöntemleri, ve EEG gibi beynin elektiriksel aktivitesini gösteren tetkikler istenebilir.
Nöbet olmadığına karar verilirse sizde de olduğu gibi kalp ve kan değerleri açısından tetkikler yapılabilinir.Bunlarda da bir sorun bulunmazsa psikiyatrik açıdan hastanın incelenmesi istenebilir.

Saygılarımla

Uz.Dr.Esra ACAREL
Nöroloji Uzmanı


 
| Bu hafta 2 kez okundu
| Arkadaşına Gönder | Sayfayı Yazdır | <<< Geri Dön
 

BÖLÜMLER Doktora Sor | Sağlık Ansiklopedisi | Soru-Cevap Arşivi | Downloads | Site içi Arama | Ana Sayfa