Detaylı/Hızlı Arama
Giriş Sayfası Yap / Sık Kullanılanlara Ekle
 
Ana Sayfa
 
 
 
 
 
 
Sağlık Ansiklopedisi
 
 
 
 
 
Soru & Cevap Arşivi
 
 
 
 
 
Doktorumuza Sorun
 
 
 
 
 
Tıbbi Dosyalar
 
 
 
 
 
Hesaplayıcılar
 
 
 
 
 
Hastaneler
 
 
 
 
 
 
Nöbetçi Eczane
 
 
 
 
 
 
Kan Merkezleri
 
 
 
 
 
 
Site İçi Arama
 
 
 
 
 
 
İletişim
 
 
 
 
 
 


---------------
 
HEKİMONLİNE-XML



XML servisi için Lütfen Tıklayın


Alerjik İlaçlar

Benim 2001 yılına kadar böyle bir sorunum yoktu. İç anadoluda yaşıyordum. İstanbul'a geldiğim yıl bir iş için memleketime gittim. Bir hafta kaldım ama bende kaşıntılar başladı. Vücudumun güneş gören ve güneşin sıcaklıgını hisseden he yerim kaşınıyordu. Doktora gittim güneş alerjisi olmuşsun dedi. Ürik asit içeren bir krem ve ilaç verdi. Krem az da olsa işe yaradı. Ama sonaki yıllarda da bu devam etti. Şimdi hiç güneşe çıkamıyorum. Doktor ilaç veriyor işe yaramıyor. Bu bitmek bilmeyen kaşıntılardan kutulmanın bir yolu var mı? Şu anda ovadril adlı kremi verdi doktor. Tavsiye edeceğiniz bir krem, ilaç ve benzeri bir yöntem var mı? Bir de ovadril krem vücuda zararlı diyorlar doğru mu? Bu soularımı cevaplayabilirseniz memnun kalırım. Cevabınız için şimdiden teşekkür ederim.
Saygılarımla...


sayın hekimonline.com kullanıcısı;

Anladığım kadarıyla sizin uzun Süreli sebebi bilinmeyen kaşıntınız mevcut. Bu durumda mutlaka bazı tetkiklerin yapılması ve dermatolog doktor muayenesi gerekir. Böyle durumlarda altla ciddi bir problem yatabileceği gibi hiçbir sebep olmaya da bilir. Ayrıca uzun süreli ovadril benzeri kremler kullanılması egzamaya sebep olur kaşıntıyı tetikliyebilir.

Saygılarımla
Uzm. Dr.Şükran KAHVECİ
Dermotoloji Uzm. (Cildiye)






 
| Bu hafta 4 kez okundu
| Arkadaşına Gönder | Sayfayı Yazdır | <<< Geri Dön
 

BÖLÜMLER Doktora Sor | Sağlık Ansiklopedisi | Soru-Cevap Arşivi | Downloads | Site içi Arama | Ana Sayfa