Detaylı/Hızlı Arama
Giriş Sayfası Yap / Sık Kullanılanlara Ekle
 
Ana Sayfa
 
 
 
 
 
 
Sağlık Ansiklopedisi
 
 
 
 
 
Soru & Cevap Arşivi
 
 
 
 
 
Doktorumuza Sorun
 
 
 
 
 
Tıbbi Dosyalar
 
 
 
 
 
Hesaplayıcılar
 
 
 
 
 
Hastaneler
 
 
 
 
 
 
Nöbetçi Eczane
 
 
 
 
 
 
Kan Merkezleri
 
 
 
 
 
 
Site İçi Arama
 
 
 
 
 
 
İletişim
 
 
 
 
 
 


---------------
 
HEKİMONLİNE-XMLXML servisi için Lütfen Tıklayın


Kalın bağırsak kanseri teşhisi

Merhaba ben 27 yaşında bir bayım.Şikayetim 4-5 aydır karın ve göğüs bölgesinde huzursuzlukla başladı.Doktora gittiğimde reflü başlangıcı olabileceğini söyledi ve Nexium verdi.Bu ilacı kullanmama rağmen bir rahatlama söz konusu olmadı.
Daha sonra bunun gazla ilgili olabileceğini düşündüm ve sabah öğle akşam yemeklerden önce meteospazmyl kullanmaya başladım.
Nispeten rahatlama var ama tam bir rahatlama söz konusu değil.Geçenlerde internette benim asıl sorunlarıma benzeyen kalın bağırsak kanserini okudum.Bendede devamlı büyük tuvaletim varmış gibi hissetme , sabah kabız öğlen ishal akşam kabız vs. gibi bağırsak düzensizlikleri var.Tuvaletimi yapsam bile tam bir rahatlam söz konusu değil.Birkaç hafta önce çektirdiğim üst batın ultrasonografisinde herşeyin normal olduğu fakat bağırsaklarımın aşırı hareketli ve yoğun gazlı olduğu söylendi.
Kalın bağırsak kanserini anlamak için illaki kolonoskopi çekilmesi gereklimidir.Ve bu şikayetlerimin sebebi nedir.Bu arada yağlı yemekleri sevmem ,acı ve baharatla hiç işim olmaz, tuz fazla tüketmem, boyum 190 cm. kilom 90.
İyiçalışmalar....

Sayın hekimonline kullanıcısı,

Öncelikle net olarak sorduğunuz sorunun cevabını verelim.Kalın bağırsak kanserinin kesin teşhisi için endoskopi (kolonoskopi) yapılması şarttır.Teşhise yönelme adına kolon filimleri, gaita ve kan tetkikleri yapılsa da, eğer Kalınbağırsak kanseri şüphesi varsa endoskopi yapılması mutlak gereklidir.
Kolonoskopi ile ,hem kalın bağırsağın içi görerek etraflıca incelenir,hemde şüpheli bölgelerden biopsi alınarak, eğer varsa kanserin cinsi tespit edilir.Bu aynı zamanda seçilecek tedavi şekli için yol göstericidir.
Şikayetleriniz kalın bağırsağın bir çok hastalığında (irrtabl kolon, ülseratif kolit, bağırsak parazitleri ,selim bağırsak tümörleri vs gibi) görülebilir.Tavsiyemiz br Gastroenterolojş uzmanına müracaat etmeniz yönündedir.
Saygılarımızla
 
| Bu hafta 3 kez okundu
| Arkadaşına Gönder | Sayfayı Yazdır | <<< Geri Dön
 

BÖLÜMLER Doktora Sor | Sağlık Ansiklopedisi | Soru-Cevap Arşivi | Downloads | Site içi Arama | Ana Sayfa