Detaylı/Hızlı Arama
Giriş Sayfası Yap / Sık Kullanılanlara Ekle
 
Ana Sayfa
 
 
 
 
 
 
Sağlık Ansiklopedisi
 
 
 
 
 
Soru & Cevap Arşivi
 
 
 
 
 
Doktorumuza Sorun
 
 
 
 
 
Tıbbi Dosyalar
 
 
 
 
 
Hesaplayıcılar
 
 
 
 
 
Hastaneler
 
 
 
 
 
 
Nöbetçi Eczane
 
 
 
 
 
 
Kan Merkezleri
 
 
 
 
 
 
Site İçi Arama
 
 
 
 
 
 
İletişim
 
 
 
 
 
 


---------------
 
HEKİMONLİNE-XMLXML servisi için Lütfen Tıklayın


Hayat öpücüğü

Mehmet Balcı, böbreğiyle 33 yıllık eşine hayat verdi. Ayla Hanım, kendine gelir gelmez elini öperek ona teşekkür etti.

Hastane odasında ağlatan buluşma... Böbrek nakli ameliyatından çıkan Mehmet Balcı, gözünü açınca güçlükle yataktan kalkarak "eşimi göreceğim" dedi.

ARTIK İKİMİZ DE EŞİTİZ
Yoğun bakımdan getirilen Ayla Hanım'ı incitmekten çekinerek yanına yaklaşıp fısıldadı: Üstümden yük kalktı. Artık eşitiz. İkimizin de böbreği tek.
Eşi gözyaşını tutamadı: Evliliğimiz daha da sağlamlaştı.

ÖRNEK OLDU
Ünlülere "Siz olsaydınız, eşinize böbreğinizi verir miydiniz?" diye sorduk. Hepsinden aynı yanıt geldi: "Hayat müşterek... Değil böbreğimizi canımızı bile veririz..."

El ele ve göz göze
Nörolog Mehmet Balcı, on yıldır böbrek hastası olan eşi Ayla Balcı'ya doğum gününde bir böbreğini hediye etti. Örnek çift el ele ameliyata girerken SABAH oradaydı... Ameliyattan sonraki göz göze buluşmada da...


Bir elmanın iki yarısı

Eşine doğum gününde böbreğini hediye eden Mehmet Arı Balcı kendine gelir gelmez 'biricik aşkının' yanına koştu. Mehmet Bey'in ilk cümlesi 'Artık eşitiz, ikimiz de tek böbrekliyiz' oldu.

Hayatını diyaliz makinesine bağlı sürdüren 33 yıllık eşine böbreğini vererek yeni bir yaşam armağan eden nörolog Mehmet Arı Balcı, ameliyatın ardından "biricik aşkının" yanına koştu. Yoğun bakımdan çıkan çift, birbirlerini gördüklerinde gözyaşlarını tutamadı. Böbreğiyle kendisi gibi doktor eşine hem doğum günü hem de evlilik yıldönümü hediyesi veren Mehmet Bey, "Kalbim hafifledi, üzerimden bir yük kalktı. Bundan sonra ikimiz için de yepyeni bir hayat başlıyor" dedi. Eşinin böbreğiyle 10 yıllık ağrılarından kurtulan fizik tedavi uzmanı Ayla Balcı ise kendini rüyada gibi hissettiğini söyledi. Evine dönmek için sabırsızlandığını belirten Ayla Hanım duygularını, "Ameliyat umduğumdan daha iyi geçti. Bir an önce iyileşip, ailemle seyahate çıkmayı planlıyorum. Rüyada gibiyim, uyudum ve uyandım" sözleriyle dile getirdi.

MUTLU BULUŞMA
Örnek bir davranış sergileyen babalarıyla annelerinin başından ayrılmayan Bahar ve Pınar ise "Onlarla gurur duyuyoruz" diyor. Kendisine anne ve babasını örnek aldığını söyleyen lojistik uzmanı Bahar Eker, "Babamın böbreği uyum sağlamasaydı, biz şansımızı deneyecektik. Birbirlerine karşı hep fedakâr davrandılar ve bizi de kendileri gibi yetiştirdiler. Onların çocuğu olduğum için kendimi şanslı hissediyorum" dedi. Psikolog olan Pınar Balcı ise henüz evli değil. Ancak evleneceği kişinin babası gibi fedakâr olmasını istiyor. Babasından çok şey öğrendiğini söyleyen genç kız, "İkisinin de aynı anda hastanede olması beni üzdü. Özellikle annemin ameliyattan çıkmasını beklerken tedirgin oldum. O bunu hakkediyordu. İkisini de çok seviyorum. Ailemizin temelleri fedakârlık ve sevgi üzerine kurulu" diye konuştu.

SABAH
Pervin METİN / İSTANBUL-MERKEZ
| Bu hafta 17 kez okundu
| Arkadaşına Gönder | Sayfayı Yazdır | <<< Geri Dön
 
BÖLÜMLER Doktora Sor | Sağlık Ansiklopedisi | Soru-Cevap Arşivi | Downloads | Site içi Arama | Ana Sayfa