Haber Başlığı: Kış hastalıkları erkekleri daha çok 'sarsıyor'
Tarih: 2006-11-13 18:09:39

İngiltere'de yapılan anket, grip ve soğuk algınlığı gibi kış mevsimi hastalıklarının erkekleri daha fazla etkilediğini ortaya koydu.
Toplam 2 bin erkek ve kadının katıldığı anket sonuçlarına göre kadınların yüzde 45'i, erkeklerinse yüzde 64'ü geçtiğimiz yıl kış aylarında kendilerini işten alıkoyacak biçimde viral enfeksiyon geçirdi.

Erkek dergisi 'Nuts' için yapılan ankette, erkeklerin gripten daha fazla etkilenmelerinin yanı sıra iyileşme sürelerinin de daha uzun olduğu kaydedildi.

Kadınlar bir buçuk, erkekler üç

Erkeklerin, iyileşme sürelerinin ortalama üç gün olduğu, kadınlarınsa bir buçuk günde ayağa kalktığı saptandı.

Kış mevsiminde hastalıklar, erkeklere daha pahalıya da mal oluyor. Erkekler, grip ve soğuk algınlığı ilaçlarına kış mevsimi boyunca ortalama 18 pound harcarken, kadınlar iyileşmek için yaklaşık 12 pound harcıyor.

Erkekler için 'en hastalıklı' ay

Kasım ayının, erkekler için 'en hastalıklı' ay olduğu ve her iki cinsin hemfikir olduğu 'en iyi ev yapımı' ilacın da 'tavuk suyuna çorba' olduğu belirlendi.

Ankete katılan erkeklerin yüzde 82'si, iyileşmek için en iyi yöntemin yatıp iyileşmeyi beklemek olduğunu belirtti. Kadınların yüzde 66'sı ise hareketli kalarak daha kolay iyileşildiğini düşünüyor.


13-11-2006
CNN-TURK.comHaber Kaynağı: www.hekimonline.com:Sağlık adına ne varsa.....

Haberin linki: http://www.hekimonline.com/yenisite/moduller/haber/index.php?sid=624